Univerzita partnerem jubilejního ročníku Budějovického Majálesu

Dnes začíná jubilejní 10. ročník Budějovického majálesu, největšího studentského neziskového festivalu v České republice. Partnerem šestidenního maratonu kulturních akcí je už podruhé i Jihočeská univerzita.

Letošní Majáles má v programu více než 160 akcí na 32 scénách, v Budějovicích vystoupí umělci ze čtrnácti zemí. Organizátoři čekají rekordní návštěvnost - vyvrcholení festivalu v pátek a sobotu na open air scéně by podle odhadů mělo přilákat více než 14 tisíc návštěvníků.

Univerzitní studenti se zapojí do volby majálesového krále a majálesového průvodu, který je s více než 3 000 účastníky každoročně největší akcí svého druhu v Čechách. Ve středu 8. 5. se v univerzitním kampusu ve Čtyřech Dvorech uskutečnil koncert skupiny Mydy Rabycad.

Studenti JU na Majálesu - informace pro všechny studenty JU na facebooku

Vše o Budějovickém Majálesu najdete na oficiálních stránkách

Zdravice rektora Jihočeské univerzity Libora Grubhoffera

Vážení a milí, studentky a studenti,

dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozdravil u příležitosti letošního Budějovického Majálesu, rozpustilé oslavy bouřlivého mládí, lásky a jara. Mám obrovskou radost z toho, že také letos se při společném studentském veselí setkají středoškoláci se svými staršími kolegy - vysokoškoláky, studenty Jihočeské univerzity.

Mám obrovskou radost z toho, že tradičním majálesem ožije celé naše město, jeho ulice, půvabná zákoutí, Sokolský ostrov, ale také akademický kampus univerzity. Ten je stále otevřen všem studentům a příznivcům  vzdělání, vědy a umění všech generací.

Milé studentky a milí studenti, přeji Vám i nám všem, aby se letošní jubilejní Budějovický Majáles vydařil jak nikdy předtím, aby byl úžasným vyjádřením nápaditosti, fantazie, radosti a nespoutaného veselí studentského stavu, a aby také představil České Budějovice jako město studentů.

Ať žije Českobudějovický majáles 2013!

Váš, Libor Grubhoffer