TourConf znamená partnerství a spolupráci v cestovním ruchu

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pořádala 21. března 2013 v českobudějovickém hotelu Clarion druhý ročník odborné konference s názvem TourConf zaměřené na spolupráci v oblasti cestovního ruchu a navázání partnerství mezi akademickou sférou, podnikateli a veřejnou správou.

Konference se zúčastnilo více než 70 odborníků především z Jihočeského kraje, ale i hosté z Horního Rakouska. "TourConf je projektem, který podporuje také přeshraniční spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Zahraničním partnerem konference se už podruhé stala organizace cestovního ruchu z Horního Rakouska Oberösterreich Tourismus," uvedl Viktor Vojtko, proděkan Ekonomické fakulty pro zahraniční vztahy.

Hlavním tématem konference TourConf 2013 byla značka destinace cestovního ruchu. "Jako přednášející jsme pozvali přední odborníky nejen z Jihočeského kraje a Horního Rakouska, ale také z národních organizací a asociací cestovního ruchu, kteří mají s destinační značkou bohaté zkušenosti," uvedl za organizační tým Petr Štumpf, odborný asistent Katedry obchodu a cestovního ruchu. Na konferenci vystoupili prof. Ludmila Novacká z Ekonomické fakulty, Ing. Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR, Mag. Philipp Ausserweger z Oberösterreich Tourismus, místostarostka Českého Krumlova Ing. Jitka Zikmundová a Ing. Barbora Malá z agentury CzechTourism.

Nad akcí převzal záštitu ministr pro místní rozvoj České republiky Ing. Kamil Jankovský a hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola. Na uspořádání setkání přispěla 85 % celkových výdajů také Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Kontakt:
Ing. Petr Štumpf