Studentky romanistiky obhájily v Paříži prestižní dvojí diplom

Dne 14. 6. 2013 proběhly na Faculté des Sciences Humaines et Sociales – Sorbonne v Paříži obhajoby diplomových prací studentek programu dvojího diplomu, který zajišťuje Jihočeská univerzita ve spolupráci s Université Paris-Descartes.

Studentky Petra Basařová a Alena Petříková úspěšně obhájily své diplomové práce před komisí složenou ze zástupců obou partnerských fakult. Získají tak magisterský diplom nejen Jihočeské univerzity, ale i univerzity francouzské (Faculté des Sciences Humaines et Sociales – Sorbonne), což je z hlediska prestiže studia i uplatnitelnosti absolventa výraznou přidanou hodnotou. Obě studentky obhájily s výsledkem 18/20 podle francouzské bodovací škály. Toto nadprůměrně vysoké hodnocení svědčí o kvalitě předkládaných prací vypracovávaných pod dvojím vedením.

Foto: studentky bc. Petra Basařová a bc. Alena Petříková; členové komise: prof. Jean-Pierre Goudaillier, prof. Nizha Chatar-Moumni, doc. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D., doc. PhDr. Jan Radimský, Ph.D.

Alena Petříková se členy komise

Petra Basařová se členy komise