Rektor Jihočeské univerzity udělil hodnost emeritní profesor

Na zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity dne 16.5.2018 udělil rektor univerzity doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., hodnost emeritní profesor.

Ve středu 16. 5. 2018 byl rektorem Jihočeské univerzity doc. Tomášem Machulou, Ph.D., Th.D., jmenován emeritním profesorem pan prof. PhDr.František Man, který patří ke klíčovým osobám rozvoje katedry psychologie resp. pedagogiky a psychologie na Pedagogické fakultě JU, kde působí už od roku 1976.

„Emeritní profesor" je čestný titul, který nezakládá členství v akademické obci univerzity. Emeritní profesoři mají právo účastnit se vědeckého bádání na univerzitě a za tím účelem používat její zařízení a informační technologie; jinak jmenování emeritním profesorem nezakládá žádné majetkoprávní nároky. Emeritní profesoři mají rovněž právo, aby jim bylo udělo slovo na shromáždění členů akademické obce.