Profesor Karel Skalický oslaví osmdesátiny

Významný teolog, religionista a katolický kněz Karel Skalický oslaví 20. května 80. narozeniny. K oslavě významného jubilea se připojí také Teologická fakulta Jihočeské univerzity, jíž byl profesor Skalický na konci 90. let děkanem a na níž stále působí. Oslava bude na fakultě spojena s prezentací knihy „Církev a společnost”. Akce začíná ve 14 hodin, v učebně č. 3 v přízemí.

Karel Skalický byl v letech 1996-1999 byl děkanem Teologické fakulty, pak dlouho také jejím proděkanem. V roce 2006 obdržel od prezidenta republiky Řád Tomáše G. Masaryka za své celoživotní dílo. V loňském roce se pak stal emeritním profesorem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. I tak je ale stále aktivní, neustále studuje, píše a vyučuje i několik teologických kurzů. Vede také studenty doktorského studia.

Blahopřání Karlu Skalickému od Františka Štěcha

Pozvánka a program