Přihlaš se, zaujmi a můžeš vyhrát! Dva studenti JU již v Diplomkách na stojáka slavili úspěch

Projekt Diplomky na stojáka vyhlašuje své druhé kolo. V tom prvním své závěrečné studentské práce prezentovali dva studenti naší univerzity se skvělým výsledkem. Nápaditá práce a kvalitní prezentace rozhodli o tom, že Miroslav Bartyzal z Pedagogické fakulty (v technické kategorii) a Martin Smetana z Ekonomické fakulty (v ekonomické kategorii) ve svých kategoriích zvítězili.

Projekt Diplomky na stojáka je mladý projekt, ale s jasnou vizí. Má za cíl dát prostor studentům veřejně představit své vědecké práce před širším publikem a formou zajímavé prezentace nabídnout a diskutovat své objevy. Projekt se primárně zaměřuje na práce s inovativním potenciálem přinášející poznatky a inspiraci přenositelnou do praxe. Studenti se prostřednictvím účasti v projektu mohou zdokonalit v prezentaci a argumentaci svých nápadů a v neposlední řadě  popularizací bakalářských, diplomových, disertačních a vědeckých prací motivovat další studenty k vědecké práci.

Zájemci s dokončenou vědeckou prací se budou moci přihlásit během měsíce října (bližší informace budou upřesněny na www.diplomkynastojaka.cz)   a to do jedné z následujících kategorií: ekonomické, společenskovědní, technické nebo přírodovědné.

Porota složená ze zástupců odborné veřejnosti, akademiků, novinářů a generálního partnera projektu z přihlášených prací vybere 16 – 20 nejzajímavějších k prezentaci veřejnosti. Pro vybrané studenty se v listopadu uskuteční workshop doplněný následnými konzultacemi k připravovaným prezentacím. Studenti tak dostanou v rámci projektu profesionální vedení, aby jejich prezentace byly pro veřejnost zajímavé a zároveň neztratily svou odbornost.

Samotné prezentace se uskuteční na přelomu listopadu a prosince t.r. v rámci čtyř večerů (konkrétně v termínech: 20. a 27. 11. a 4. a 11. 12.) dle příslušných kategorií. V každé kategorii porota vybere vítěznou prezentaci, jejíž autor obdrží  od generálního partnera 10.000 Kč na své studijní cesty.