Přednáška Invaze nepůvodních raků do Evropy / 27. 3.

Rádi bychom Vás pozvali na přednášku Invaze nepůvodních raků do Evropy od vědců z Fakulty rybářství a ochrany vod JU, doc. Ing. Pavla Kozáka, Ph.D., a Ing. Antonína Kouby, Ph.D., která se uskuteční tuto středu 27. března od 16.30 v Jazz & blues restaurant Modrý dveře v Českých Budějovicích.

Oba vědci patří v oblasti astakologie – vědy, která se raky zabývá – k nejpovolanějším v České republice, a to nejen na teoretické úrovni. Podstatnou náplní jejich práce je také terénní výzkum, mapování rozšíření druhů raků v ČR a přijímání konkrétních kroků k ochraně původních raků. Součástí přednášky bude unikátní ukázka 9 živých druhů raků.

Prvních 30 účastníků dostane zdarma občerstvení. Přednáška je realizována v rámci projektu ScienceZOOM, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu.

Mgr. Miroslav Boček
Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity