Na Přírodovědecké fakultě úspěšně proběhl čtvrtý ročník příměstského tábora

V předposledním srpnovém týdnu se na Přírodovědecké fakultě JU konal další ročník Příměstského tábora s Přírodovědou, kterého se zúčastnilo 21 dětí ve věku od devíti do třinácti let. Program tábora byl pestrý a pokryl celou škálu přírodních věd od biologie až po fyziku.

Hned v pondělí dopoledne se děti seznámily s mikrobiologií a odpoledne se potom procvičily v angličtině v rámci hry Who will eat the princess? V úterý se účastnící podívali do chovů Katedry zoologie, kde si prohlédli strašilky a důkladně se seznámili s hroznýšem Boženkou. Středeční program byl zasvěcen botanice a fyzice, čtvrteční potom ornitologii a molekulární biologii. V pátek si děti pod mikroskopem prohlédly mikroorganismy, které v rámci pondělního programu nanesly na misky s agarem. Poslední částí programu byla entomologie, po které už následovalo jen vyhlášení výsledků a předání cen vítěznému týmu.