Monika Bürgerová přivezla zlato z akademického Mistrovství Evropy

Dvacetiletá karatistka z Přírodovědecké fakulty naší univerzity ovládla svou kategorii a přivezla si domu zlato z dalekého Záhřebu.

Mistrovství se konalo v chorvatském Záhřebu a účastnily se ho stovky závodníků a závodnic ze všech koutů Evropy. Za naší univerzitu byli vysláni čtyři reprezentanti. Jedná se o zkušené závodníky z TJ Karate České Budějovice jmenovitě o: Bc. Tomáše Hermanna (Pedagogická fakulta), Dominika Mikulu (Pedagogická fakulta), Adrianu Crhonkovou (Přírodovědecká fakulta), Moniku Bürgerovou (Přírodovědecká fakulta).

Monika absolvovala celkem pět zápasů včetně toho finálového. V něm narazila na zkušenou Italku Cavallariovou. Formu a soustředěnost z předchozích dnů si podržela a po sebevědomém výkonu zvítězila 2:0. V celé kategorii zápasilo 35 závodnic ze všech koutů Evropy.

Ptali jsme se:

Jaké byla tvoje první reakce, když zaznělo YAME (konec zápasu)?

Monika: ,,Nečekala jsem to, došlo mi to až po ohlédnutí se na časomíru, kde jsem uviděla svůj vítězný výsledek. Necítila jsem se úplně ve formě. S výhrou jsem nepočítala, jela jsem si zazávodit."

Na internetu se objevilo video, jak tě celý tým sleduje ze soustředění v Albrechticích nad Vltavou. Jaká byla tvá reakce, když si ho viděla?

Monika: ,,Měla jsem slzy v očích. To jak fandili mi udělalo obrovskou radost. Můj trenér Míra Hýsek chvilku vypadal, že neví jak reagovat. Myslím, že byl šťastný a překvapený. Bylo to překvapení pro nás všechny. Dnes jedu na soustředění, těším se na svůj tým."

I ostatním závodníkům se velmi dařilo. V obsazených kategoriích s více jak třiceti závodníky se na krásných devátých místech umístili Tomáš Hermann a Dominik Mikula. Na sedmém místě se ve své kategorii umístila Adriana Crhonková.

Celkové výsledky:

1. místo Monika Bürgerová

7. místo Adriana Crhonková

7. místo Kumite team

9. místo Bc. Tomáš Hermann

9. místo Dominik Mikula

Velmi gratulujeme k těmto sportovním výsledkům a děkujeme za ukázkovou reprezentaci Jihočeské univerzity.
Držíme palce na dalších mezinárodních i tuzemských závodech.

Děkujeme Přírodovědecké fakultě a Padegogické fakultě za podporu, bez které by byl start na těchto závodech o poznání těžší.