Leadership v praxi - studenti Jihočeské univerzity se zúčastnili mezinárodní konference NEXT 2013

Studenti Jihočeské univerzity dostali ve dnech 24. - 27.1.2013 příležitost účastnit se konference NEXT 2013 pořádané studentskou organizací AIESEC Česká republika. Doksy u Máchova jezera byly svědky každoroční akce zaměřené na vzdělání v ekonomických směrech. Především se jednalo o zkušenosti v oblastech leadership a management, které si zkusili na vlastní kůži. Celá konference byla vedena v anglickém jazyce a zúčastnili se jí studenti z celé Evropy. „Byla to neuvěřitelná zkušenost. Pracovat ve skupině mladých lidí, kteří mají zájem se zlepšovat, je pro mě ideální způsob motivace,“ řekl Vojtěch Švejda, jeden z účastníků akce.

Studenti Jihočeské univerzity na konferenci NEXT 2013

Program byl velmi rozmanitý. Během tří dnů si všichni vyzkoušeli teorii i praxi. Jednotlivá cvičení vedli lidé, kteří pracují ve firemní sféře. Díky tomu dokázali předat cenné zkušenosti ze své praxe. Jedním z přednášejících byl například Heinrich Homola, bývalý generální ředitel firem Vitana, Procter&Gamble a Coty. Po celou dobu akce byli přítomni lidé z HR oddělení ČSOB, kteří členům AIESEC poradili, jak uspět u příjímacích pohovorů. Členem českobudějovické výpravy byl i Jakub Nedbal. „Nejvíce se mi líbila kooperace na případové studii nazvané Jak dostat Karla Gotta na Hrad, kde jsme se učili strategické plánování,“ svěřil se Jakub.

Pro studenty, kteří už uvažují o založení své vlastní firmy, byl připraven program pro mladé podnikatele. Součástí programu byl i workshop o tvorbě podnikatelského plánu metodou Canvas a setkání se studentkou a podnikatelkou v jedné osobě Terezou Jurečkovou, která s přáteli založila firmu nabízející populární a turisty vyhledávané průvodcovské služby po Praze vedené bezdomovci. Toho se z Jihočeské univerzity účastnila Monika Kalusová: „Inspirovaly mě příběhy mladých podnikatelů, kteří se nebáli riskovat a realizovat své sny. Dozvěděla jsem se, co znamená sociální podnikání, a získala jsem kontakty na několik českých i zahraničních investorů,“ sdílela své zážitky Monika.

Kontakt:
Jiří Novák
AIESEC ČB, marketing
e-mail: jiri.novak@aiesec.cz
tel.: 721 584 079

AIESEC je mezinárodní studenty plně řízená nepolitická nezisková organizace, která rozvíjí vůdčí schopnosti prostřednictvím leadership programů, zapojení studentů a absolventů do mezinárodního výměnného programu. Sdružuje přes 60 000 studentů ze 112 zemí světa, působí na 1700 universitách a ročně zařídí více než 10 000 stáží a zahraničních výměnných pobytů pro studenty a absolventy vysokých škol. Pobočka AIESEC České Budějovice vznikla v roce 2012 a v současnosti má 15 členů.