Kurzy na ZSF JU jsou zaměřené na srdečně cévní choroby a jejich prevenci

Centrum prevence civilizačních chorob Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity otevře v lednu další kurzy zaměřené na poradenství týkající se pacientů s kardiovaskulárními (srdečně cévními) chorobami. Součástí je cvičení s fyzioterapeutem a konzultace, jak se správně stravovat.

Zájemci se mohou zdarma zapojit do skupin, které se po dobu 12 týdnů scházejí jednou týdně, zpravidla v úterý od 14.30 do 15.30. Vše se odehrává v centru prevence, jež sídlí v českobudějovické ulici Nerudova 53a. Pokud se někomu hodí jiný termín, může tam chodit individuálně v jiných časech podle domluvy. Cílem je chránit se před riziky životního stylu, mezi něž patří zejména kouření, nedostatek pohybu, nevhodná strava a stres – a to tak, aby se díky zlepšení zdravotního stavu a fyzické kondice snížily komplikace kardiovaskulárních chorob. Kurz je vhodný zejména pro lidi, kteří mají hraniční hodnoty cukru, cholesterolu, krevního tlaku, nadváhu nebo obezitu a také pro lidi, kteří se léčí pro nemoci srdce a cév.

Odborníci, kteří vyučují na ZSF JU či již působí v praxi, díky čemuž sledují aktuální trendy, se v této poradně systematicky věnují jednotlivým oblastem životního stylu. Zapojeni jsou i studenti zdravotnických oborů. „Smyslem našich intervencí je ukázat, jak velký vliv má úprava životosprávy – tedy nefarmakologické intervence – na naše kardiovaskulární zdraví,“ vysvětlila ředitelka Institutu aplikovaných zdravotně sociálních věd – pracoviště praxe ZSF JU Mgr. Lenka Šedová, Ph.D. Zájemci ji mohou kontaktovat telefonicky na číslo 607 949584, popř. e-mailem na adresu lsedova@zsf.jcu.cz nebo centrumprevence@zsf.jcu.cz. Další podrobnosti o této nabídce jsou v odkazu níže pod zprávou.

Více informací naleznete zde.