Kolej K5 je připravena pro studenty

Ve středu 25. 9. byl slavnostně zahájen provoz budovy koleje K5, která od března do poloviny září prošla velkou rekonstrukcí. Během této doby došlo k výměně celého obvodového pláště a k odstranění azbestové zátěže, realizoval se zcela nový systém skládané fasády se zateplením, proběhla kompletní výměna oken, dveří a radiátorů.

Slavnostního zahájení provozu koleje se za Jihočeskou univerzitu zúčastnili rektor Libor Grubhoffer, ředitel kolejí a menz František Vrtiška, kvestorka Hana Kropáčková a vedoucí investičního oddělení Lumír Luštický, dále byl přítomen  architekt  projektu Martin Timr, zástupce zhotovitele pan Václav Šálený, pozvaní hosté a novináři.

Akci zahájil ředitel kolejí a menz František Vrtiška, po přivítání následovala prohlídka studentských pokojů, po které se konalo neformální setkání, kde Ing. Vrtiška zmínil rozsah a náročnost rekonstrukčních prací. Dále informoval o záměru realizovat druhou etapu rekonstrukce koleje, která bude zaměřená na úpravu sociálního zázemí jednotlivých pokojů a plánována je na rok 2014 – 2015.

Kolej K5 je jednou z šesti, kterou mají studenti Jihočeské univerzity k dispozici. Celková kapacita všech kolejí je 2 306 lůžek.

Architekt projektu Martin Timr s ředitelem kolejí a menz JU Františkem Vrtiškou. Foto Petr Zikmund.

Interiér kolejí K5. Foto Petr Zikmund.