Kancelář transferu technologií prodala první licenci

Kancelář transferu technologií JU prodala svoji první nevýhradní licenci k patentu a ochranné známce komerčnímu subjektu. Předmětem licence je technologie chovu kapra se zvýšeným obsahem omega 3 mastných kyselin. Při dodržení podmínek chovu dle patentu lze následně produkty označit obrazovou ochrannou známkou, která znázorňuje stylizovanou rybu a srdce.

Garantovaného obsahu nenasycených mastných kyselin v mase se docílí použitím speciálního krmiva na bázi rostlinných olejů. Omega 3 mastné kyseliny mají nepostradatelnou funkci v těle člověka, jsou složkou membrán buněk, produkty jejich metabolismu mají protizánětlivé účinky, prokazatelně snižují riziko kardiovaskulárních chorob.

Tato technologie byla vyvinuta Fakultou rybářství a ochrany vod JU ve spolupráci s Blatenskou rybou, spol. s r.o. a Institutem klinické a experimentální medicíny.

www.jctt.cz