Hodnocení vysokých škol a fakult za rok 2016

Hospodářské noviny přináší hodnocení vysokých škol a jejich fakult. Jestli vás zajímá jak vaše škola dopadla, neváhejte a čtěte dál.

Hodnocení Střediska vzdělávaví politiky přináší přehled 21 českých veřejných vysokých škol a 130 fakult. Statistika uvádí různá kritéria pro úspěšnost školy.
Zkoumala se vědecká, výzkumná a tvůrčí orientace, mezinárodní otevřenost a atraktivita, regionální rozvoj a sociální inkluze, zájem uchazečů a úroveň studentů, hodnocení studia,kurzů a učitelů, zaměření na praxi a další vzdělávání a uplatnění absolventů na trhu práce.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích si vedla velmi dobře. Její fakulty byly v hodnocení úspěšné. Nejlépe hodnocená je Přírodovědecká fakulta, která se zároveň zařadila do desítky nejlepších fakult v celé České republice.

Více o hodnocení vysokých škol naleznete zde.