Budějovický Manifest pořádá Evropský den akcí proti rasismu 2013 / 18. 4.

U příležitosti oslav Evropského dne akcí proti rasismu se ve čtvrtek 18.4. od 14 hodin na letní scéně KD Slávie v Českých Budějovicích uskuteční kulturně-zábavné odpoledne pro děti a dospělé s bohatým doprovodným programem. V rámci festivalu proběhne před KD Slávie i zábavně vzdělávací hra pro děti České Budějovice v barvách aneb jedno město = tisíce inspirací.

Evropský den akcí proti rasismu probíhá na celém světě od roku 1971, v České republice od roku 1990, zároveň je tento den věnovaný obětem rasismu.

Celý festival odstartuje ve 14h. Po celý den budou probíhat koncerty, promítání, přednáška, taneční vystoupení a spoustu dalších akcí. Hlavní hudebním hostem bude pražská kapela Yellow Sisters, známá po celém světě, která se pohybuje napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu a reggae. V přestávkách mezi hudebním programem bude v café klubu Slávie probíhat přednáška na téma Lidská práva v české kotlině a promítání na téma rasismus, xenofobie a tolerance.

Během festivalu budou pro návštěvníky připraveny stánky s občerstvením, čajovna, vege restaurace Spirála a indické placky a výtvarný workshop pro nejmenší. U podia bude fungovat malý bazárek s oblečením.

Krátce před 22h večerní se akce přesune do prostorů Café klubu Slávie, kde bude festival zakončen malou hudební a taneční afterparty.

Tento festival pořádá občanské sdružení Budějovický Manifest ve spolupráci s Europe Direct a městem České Budějovice.

www.budejovickymanifest.cz

kontaktní osoba: