Akademická knihovna získala předplatné databáze CABI Compendia

Akademická knihovna Jihočeské univerzity uspěla v projektu Mendelu Research Library (reg. č. CZ.1.05/3.2.00/12.0227) a opět získala přístup do unikátní kolekce čtyř kompendií. CABI Compendia jsou dostupná z IP adres Jihočeské univerzity nebo ze vzdáleného počítače po instalaci VPN koncentrátoru. Konkrétně jde o:

Animal Health and Production Compendium - přináší cenné informace ze všech pěti kontinentů v oblasti veterinární medicíny a živočišné výroby.

Aquaculture Compendium - představuje cenný informační zdroj, který shrnuje poznatky týkající se rybářství a příbuzných oborů.

Crop Protection Compendium - je interaktivní průvodce problematikou ochrany zemědělských produktů.

Forestry Compendium - zaměřuje se na lesní hospodářství a obsahuje detailní údaje o 1200 ekonomicky využitelných druzích stromů a vícejazyčný heslář o 10 tisíci položkách.

S CABI Compendii se můžete seznámit na prakticky zaměřeném semináři, který se bude konat v počítačové studovně Akademické knihovny v úterý 23. 4. od 10.30. Registrace zde: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDRfbUJvS1l1NU14VFd5VGZzcnAtLVE6MA

Vaše dotazy zodpovíme na eiz@lib.jcu.cz

Helena Vorlová
Akademická knihovna JU