Humanoidi se vrací!

Opět po roce se na Filozofickou fakultu vrací Humanoidi, studentská akce nejen pro studenty. Dnes od 13 do 16 hodin ovládnou Filozofickou fakultu a přilehlý areál akce, soutěže, besedy a ochutnávky.

Ústav romanistiky si připravil Románskou kavárnu, kde budete moci ochutnat románské speciality, které připraví sami studenti. Můžete se zapojit do vědomostní soutěže ve francouzštině, zahrát si stolní hry nebo zhlédnout pásmo fotografií (učebna S6).

Ústav dějin umění nabízí výstavu fotografií živých obrazů Pašijí, připraven je také ateliér akční malby (učebna S7 + prostor před fakultou).

Ústav archivnictví připravil akci „Fantom archivů opět zaútočil!“ Návštěvníci si mohou vyzkoušet práci archivářů.

Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky nabídne:

- promítání německého filmu (s českými titulky) a beseda o něm

- promítání studentského filmu o němčině, který studenti sami natočili
- vědomostní soutěž "Riskuj" z prostředí ČR a německy mluvících zemí
- ochutnávka česko-německých specialit
- soutěž jedlíků v pojídání bavorských klobás (učebny S4 a S5)

Archeologický ústav v prostoru mezi Akademickou knihovnou a kolejemi  nabídne "raný středověk" - raně středověkou kuchyni, rozdělávání ohně křesadlem, textilní výrobu a rukostřelbu.

Po 15. hodině se můžete těšit na netradiční vystoupení rapera, které se uskuteční ve vestibulu budovy Filozofické fakulty. Následovat bude od 16:30 koncert kapely Mustang Bluesride.