Věda a výzkum

Realizujeme výzkum a vědecké projekty.

Jihočeská univerzita je respektovaným centrem univerzitní vědy a výzkumu nejen v ČR, ale v některých oblastech také v evropském a světovém měřítku. Výzkum orientujeme zejména na problematiku přírodních, sociálních a humanitních věd. Významnou složkou naší vědeckovýzkumné činnosti je úzká spolupráce s ústavy Akademie věd České republiky. Jsme pyšní, že v Českých Budějovicích vznikají špičkové publikace a zajímavé projekty s významnými objevy (PDF, 8 MB).

Granty, žádosti a vědecké projekty

Máte zájem zúčastnit se vědeckého projektu, přihlásit svůj záměr, získat dotaci a podporu? Grantová agentura JU vám pomůže zorientovat se v legislativě a připravit podklady, aby podání žádosti proběhlo bez problémů.

Prohlédněte si:


Co by se vám také mohlo hodit:

Docentury, profesury a ocenění na JU

Informace o vědeckopedagogických hodnostech na Jihočeské univerzitě najdete na stránkách habilitačního a jmenovacího řízení.

Dlouhodobé zaměření univerzity, habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorů projednává Vědecká rada JU.

Podívat se můžete také na přehled čestných doktorátů a Ceny rektora JU za prestižní vědeckou publikaci.

Popularizace vědy

Věda není nuda. Možná i vás překvapí, co všechno dokáže. Proto pořádáme například Dny vědy v nákupním centru Géčko a popularizační semináře. Přesvědčte se sami díky projektu popularizace vědy scienceZOOM.

Spolupráce s komerční sférou

Firmám nabízíme laboratoře, kapacity, odborníky a znalosti. Pro výzkumy univerzity nalézáme uplatnění a chráníme duševní vlastnictví JU. Přečtěte si více o transferu technologií.

 

 

Žádosti mimořádné RVO 2021 (Pro vstup je nutné se přihlásit)