Proč studovat na Jihočeské univerzitě

Univerzita vám nabízí kvalitní vzdělání a řadu praktických výhod.

Kvalitní vzdělání, nejen diplom

Řada našich oborů má vysoké renomé, vybraná pracoviště nás řadí mezi přední centra vědy a výzkumu. Poznáte špičkové odborníky a budete těžit ze spolupráce s Akademií věd ČR a dalšími institucemi. Drtivá většina absolventů univerzity bez problému nachází uplatnění.

Kampus, kde to žije

Jsme hrdí na krásný kampus plný zeleně. Školu, koleje, knihovnu i menzu máte pěkně pohromadě. Přímo v areálu univerzity se můžete těšit na koncerty a akce. Nadstandardní zázemí doplňuje také studentský klub, školka, kavárna, Wi-Fi nebo třeba bankomat.

Ubytování a stravování za dobrou cenu

V Budějovicích nás obklopuje zábava, kultura, sport, památky, malebný venkov, příroda i hory. Kromě toho vám nabízíme ryze praktické výhody: patrně nejlevnější ubytování na kolejích v ČR a dobré jídlo za dotovanou cenu v menze.

Přátelské prostředí

Všichni jsme na jedné lodi. Studenti jsou součástí výuky i veškerého dění. Jsou jim otevřeni nejen pracovníci studijního oddělení, ale také pedagogové. Aktivity studentů jsou rozmanité.

Cesta do světa je otevřená

Podpoříme vás, když vyrazíte na studia do zahraničí. Jako jediní v ČR máme přeshraniční studijní program Biological Chemistry s Keplerovou univerzitou v Linci. Na vybraných zahraničních univerzitách můžete získat dvojí diplom (double degree).

Stipendia na přilepšenou

Pokud je to možné, rádi vás podpoříme. U nás můžete získat peníze za prospěch, na ubytování nebo sociální stipendia. Na holičkách nenecháme ani studenty se specifickými potřebami.

  Pojďte k nám studovat

   Vyberte si obor nebo se podívejte, jak probíhá přijímací řízení.

Mohlo by vás také zajímat