Studentský klub

Studentský klub, přesněji řečeno Centrum podpory studentů se specifickými potřebami se studentským klubem, je mezi studenty velmi žádaný objekt v kampusu Jihočeské univerzity. Přízemní a plně bezbariérový objekt je rozdělen na dvě samostatné části propojené atypickou  střechou fazolovitého tvaru. Díky ní vzniklo kryté venkovní posezení s terasou a výhledem do zeleně. 

V první části objektu sídlí Centrum podpory studentů se specifickými potřebami. Nachází se zde několik kanceláří a jedna velká konferenční místnost určená právě pro studenty Jihočeské univerzity se specifickými potřebami. V novém centru pro studenty bude probíhat individuální výuka, poradenství a diagnostika. V současné době na univerzitě studuje několik desítek studentů se specifickými potřebami. Těchto služeb mohou využít studenti se zrakovým, sluchovým a pohybovým postižením aj. Do kanceláří se přestěhovalo několik studentských spolků. Z kanceláře ve čtvrtém patře rektorátu se přestěhoval Mezinárodní studentský klub, který má stabilně kolem dvanácti členů a každý rok zajišťuje servis pro dvě stovky zahraničních studentů. Pobočce AIESEC poskytovala od počátku jejího vzniku zázemí Ekonomická fakulta. První reprezentativní prostor získala také Studenstká unie Jihočeské univerzity, kterou si studenti nejčastěji spojují s pořádáním kulturních, sportovních a společenských akcí jako je např. Seznamovák JU a Univerzitní zavírák. 

Pro studentské spolky a organizace je tento objekt velmi důležitý a i díky němu došlo  k zefektivnění spolupráce napříč těmito spolky. Spolky jsou teď v každodenním kontaktu a vymýšlejí společné projekty pro studenty Jihočeské univerzity.

V druhé části objektu sídlí již samotný studentský klub.
„Ostrov zábavy přímo v kampusu Jihočeské univerzity. Studentský klub nejen pro studenty. Nejlepší kafe ve Čtyráku!,“ slibují provozovatelé Studentského klubu Kampa. V univerzitním objektu zajišťuje nájemce vzešlý z výběrového řízení celotýdenní provoz v nekuřáckém prostoru s venkovní terasou. Kampa funguje jako kavárna s denním i večerním posezením a kulturní klub v jednom, kde se pravidelně konají hudební akce, výstavy, přednášky, promítání či různá představení. Celková kapacita klubu je 80 míst k sezení, z toho cca 30 v salonku, který lze oddělit posuvnou zvukotěsnou stěnou a je tak vhodný pro soukromé akce. Součástí klubu není kuchyně, pouze přípravna jídla, k dispozici jsou tak kromě nápojů jen zákusky vlastní výroby a různé jednoduché pochutiny. Občerstvení pro větší skupinu osob lze zajistit ve spolupráci s menzou. Gastronomickou specialitou studentského klubu je Akademické pivo Čtyrák, které vyrábí minipivovar Zemědělské fakulty JU. Vzhledem k omezené výrobní kapacitě je na čepu v Kampě vždy jen v úterý, ve standardní nabídce jsou pak piva Budějovického Budvaru

Kontakty: 
Petr Znoj, produkční a dramaturg, tel. 776 419 579
Ludmila Cinková, provozní manažerka, tel. 605 541 686
Milan Brabec, jednatel, tel. 607 768 738
Identifikační údaje provozovatele:
Bralaz, v.o.s. IČ 04064844,
DIČ CZ04064844
Puklicova 995/1,
370 04 České Budějovice