Kampus

Jeden z nejhezčích univerzitních kampusů v ČR najdete v Českých Budějovicích.

Univerzitní kampus ve Čtyřech Dvorech leží v klidné části města. Poskytuje zázemí rektorátu, fakultám, knihovně, menze a kolejím. Slouží také k relaxaci a jako zázemí pro pořádání kulturních a společenských akcí.

Už samotná procházka kampusem stojí za to. Najdete tu spoustu zeleně, hřiště a lavičky, včetně unikátní Lavičky Václava Havla od architekta Bořka Šípka. V centrální části kampusu vznikl park anglického typu.

Přímo v kampusu se pravidelně konají koncerty a akce pro studenty i veřejnost: Vítání prváků, stavění májky, Univerzitní Zavírák, Light Show, Odpad fest a další.

Můžete se také projít po naučné stezce ve stromové aleji, okolo experimentálních pozemků a ohrad se zvířaty. Na informačních tabulích si přečtete zajímavosti ze zemědělství a potravinářství.

Kampus neustále rozvíjíme. V roce 2014 jsme dokončili novou moderní budovu vědeckotechnického parku a společnou budovu Zemědělské fakulty a Fakulty rybářství a ochrany vod. Investice budou pokračovat i v dalších letech, kdy vznikne mimo jiné univerzitní mateřská školka a nový studentský klub.

V kampusu například najdete:

 

Mapa kampusu – všechny objekty