Věra Vlasáková - Nemoc pohybového ústrojů u seniorů

Úterý 30 říjen 2018 16:00

Srdečně vás zveme na podzimní cyklus Akademických půlhodinek 2018.

Choroby pohybového ústrojí u seniorů se vyskytují častěji než v mladším věku a mají svá specifika, mezi něž patří především chronický průběh. Podstatně omezují nejen pohyblivost nemocného, ale i jeho schopnost základní sebepéče. V přednášce budou probrány artróza, osteoporóza a revmatická polymyalgie, jejich příčiny, klinický obraz, léčba a prevence.

MUDr. Věra Vlasáková, narozená v r. 1948 v Kněžských Dvorech.

Maturovala v r 1967 na Střední zdravotnické škole v Českých Budějovicích a nastoupila na Lékařskou fakultu UK v Plzni; promovala v r. 1973. Téhož roku začala pracovat na interním oddělení nemocnice v Českých Budějovicích jako internista, od r. 1984 jako ordinář pro revmatologii a od r. 1997 jako zástupce primáře interního oddělení. Od r. 2004 se věnuje revmatologii ve zdravotnickém zařízení Medipont Plus s.r.o, kde je i Centrum biologické léčby pro pacienty s revmatickými chorobami. V tomto centru spolupracovala na mnoha studiích účinnosti a bezpečnosti nových biologických léků pro revmatické choroby.

Kde
Jihočeské muzeum, Dukelská 1, České Budějovice