Summer School of Slavonic Studies 2021

Neděle 15 srpen 2021 Celý den

do

Pondělí 6 září 2021 Celý den

Letní školu slovanských studií pořádá Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Jedná se o třítýdenní kurz, který se vždy koná na přelomu srpna a září. Kurzy jsou určeny pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky.

Na letní škole jsou ale samozřejmě vítáni všechni zájemci o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu.

Program letní školy zahrnuje jazykové lekce, přednášky, exkurze, kulturní akce a víkendové výlety. Výběrové přednášky jsou v čekém jazyce a pokryvají různorodé oblasti (např. lingvistika, literární historie a česká kulturní historie či etnografie). V rámci exkurzí mohou být představena vybraná pracoviště ostatních fakult Jihočeské univerzity – např. univerzitní minipivovar, případně návštěva budějovického pivovaru Budvar či exkurze do archivu. Studentům nabízíme výlety na zajímavá místa jižních Čech.

Mezní datum pro podání přihlášky (samoplátci) je 15. července 2021.

Více informací zde.

Kde
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Filozofická fakulta Branišovská 31a, 37005 České Budějovice
Přidat událost do kalendáře