JU jede ABC Challenge, od počítačů na kola!

Úterý 1 červen 2021 Celý den

do

Středa 30 červen 2021 Celý den

Jihočeská Univerzita se v červnu 2021 rozhodla účastnit Academic Bicycle Challenge. Tato výzva pomůže zvýšit prestiž Jihočeské univerzity v zahraničí, podpoří zdravý životní styl a nabídne všem účastníkům způsob, jak se zbavit zimního stresu.

ABC je mezinárodní cyklistickou soutěží pro univerzity z celého světa a Jihočeská univerzita se jí bude účastnit v průběhu celého června 2021. Všechny najeté kilometry se počítají a podpoří celkový výsledek univerzity, ať už budete na kole jezdit jen pro zábavu nebo pro udržování se ve formě. Přidejte se a podpořte JU!

Pravidla pro účast:

• Účast se počítá od 1.6. do 30.6.2021.
  • Vaše průměrná rychlost by měla být pod 35 km/h a neměla by přesahovat 45 km/h v průběhu jízdy (elektrická kola se počítají, ale rychlost si musíte hlídat!).
  • Žádný jednotlivý výlet by neměl být delší než 100 km (nezapomeňte si dávat pauzy, protože vítězství nestojí za zranění!).
  • Kola všech typů jsou povolena.
  • Můžete jezdit kdekoliv chcete. Není nutné jezdit jen v Českých Budějovicích, protože všechna místa jsou povolena.

Jak se zapojit?

Proces zapojení se do výzvy je velmi snadný. Je třeba mít chytrý telefon a kolo jakéhokoliv typu.

Do výzvy je možné se za JU zapojit od začátku měsíce června a i v jeho průběhu, aplikaci si můžete stáhnout kdykoliv.

• Stáhněte si zdarma aplikaci Naviki z Google Play či App Store.
  • Na hlavní stránce stiskněte „Více/More“ a poté „Přihlásit se/Log in“.
  • Pokud nemáte účet, registrujte se a vytvořte si ho.
  • Vyberte v záložce soutěže „ABC 2021“ a aktivujte možnost „Zúčastním se/I’m participating“.
  • Poté budete moci vybrat Jihočeskou univerzitu (University of South Bohemia in České Budějovice) jako instituci, za kterou budete jezdit a je třeba zodpovědět jednoduchou kontrolní otázku.
  • Je také nutné zvolit si oddělení či akademickou oblast, pod kterou patříte, kvůli různorodosti statistik a žebříčků, které nás budou výzvou provázet.

Postup s obrázky zde.

Jak zaznamenat výlet?

• Před začátkem své jízdy stiskněte tlačítko "Play button" v pravém horním rohu obrazovky, které Vám umožní zaznamenávat najeté kilometry.
  • Tlačítko v levém dolním rohu může nahrávání pozastavit.
  • K dokončení nahrávání cesty je třeba stiknout tlačítko "Stop" v levém dolním rohu.
  • Symbol "diskety" v pravém horním rohu nahranou jízdu uloží.

Zaznamenávání výletů nevyžaduje připojení k internetu. Je třeba se připojit pouze k nahrání zaznamenaného výletu na celkovou platformu (a do součtu kilometrů za JU). Tento proces proběhne automaticky při prvním připojení.

Pokud automaticky nepovolujete, aby Váš chytrý telefon zaznamenával polohu, tak to aplikaci Naviki nezapomeňte povolit během Vašeho výletu.

Postup s obrázky zde.

V případě jakýchkoliv dotazů, kontaktujte útvar marketingu JU - Mgr. Dianu Kocábkovou, dkocabkova@jcu.cz

Pozor soutěž!

ABC výzvu bereme vážně a chceme ukázat světu, že JU je dobře fungující tým. Jde ale o víc. Po skončení výzvy bude korunován/a Grand Champion soutěže na základě nejvyššího počtu ujetých kilometrů. Tento či tato Grand Champion získají skvělé ceny a stanou se historicky prvním cyklistickým Grand Champion za JU.

Chápeme, že ujet nejvíce kilometrů je těžký úkol, ale my ostatní nemusíme zoufat. Jihočeská univerzita se chystá ocenit i 3 nejskvělejší zážitky. Sledujte naše sociální média (Facebook/Instagram) a posílejte nám fotky z Vašich cyklo-cest. Na Facebooku stačí vložit příspěvek na zeď naší stránky a na Instagramu nás ve své fotce označte. Tři nejskvělejší fotky také získají odměnu!

České Budějovice jsou aktivní cyklistické město, kterému příroda není lhostejná!

Jihočeská univerzita je jeho součástí a my jsme připraveni naši aktivitu ukázat světu.

Honem od počítačů na kola!

Přidat událost do kalendáře
iCal