Akademické půlhodinky: Hana Konečná - Je neplodnost nemocí civilizační?

Úterý 31 březen 2015 15:00

S podporou odborných zdrojů budeme hledat odpověď na otázku zda potíže s otěhotněním souvisejí s rozvinutostí společnosti a zda nám hrozí vymření po meči i přeslici.

Média přinášejí informace o strmě rostoucím počtu párů potřebujících k dosažení rodičovství pomoc vyspělé reprodukční medicíny, o strmě rostoucím počtu dětí počatých umělým oplodněním, a na druhé straně o strmě klesající především mužské plodnosti. Podle některých zdrojů bude za pár let každé druhé dítě počato ve zkumavce a kolem roku 2060 nebude žádný muž plodný. S podporou odborných zdrojů budeme hledat odpověď na otázku zda potíže s otěhotněním souvisejí s rozvinutostí společnosti a zda nám hrozí vymření po meči i přeslici.

Doc. PhDr. Ing. Hana Konečná, PhD.,  je psycholožka, na Zdravotně sociální fakultě JU učí předměty související s kvalitou a etikou v medicíně, vztahem lékař – pacient, s reprodukční medicínou a s metodologií výzkumu ve vědách o člověku. Dlouhá léta se věnuje dobrovolnickým aktivitám v organizacích zaměřených na pomoc lidem, jejichž touha po dítěti se nenaplňuje, je spoluzakladatelkou spolku Adam Česká republika.

Kde
Studentský kostel v Českých Budějovicích (Karla IV. č. 22)
Jméno kontaktu
Přidat událost do kalendáře