5. 4. 2016/Na Jihočeské univerzitě poměří své znalosti nejlepší mladí "dějepisáři" z jižních Čech

Nejlepší mladí „dějepisáři“ z jižních Čech poměří své znalosti na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Historický ústav Filozofické fakulty JU pořádá krajské kolo největší české dějepisné soutěže pro studenty gymnázií. Krajského kola se zúčastní studenti ze 14 jihočeských gymnázií. Nejúspěšnější z nich postoupí do celostátního kola. Krajské kolo dějepisné soutěže se bude konat ve středu 6. dubna od 9.30 hodin v aule Jihočeské univerzity v kampusu v Branišovské ulici.

Téma letošního ročníku soutěže je „Od diktatury k diktatuře“. Otázky prověří znalosti našich národních dějin od roku 1945 do roku 1948. Soutěžit se bude ve tříčlenných družstvech. Soutěž má tři kola, během nichž budou studenti hledat odpovědi na otázky z české historie. Na řešení je celkem 60 minut, soutěží se bez přestávky. Způsob řešení otázek je pestrý. Studenti budou například doplňovat určitý údaj, vybírat ze správných variant či poznávat osobnosti daného období z dobových fotografií. Do celostátního kola soutěže, které se bude konat v Chebu, postoupí přímo tři nejúspěšnější gymnázia. Ostatní mají šanci se dostat mezi další nominované školy, které po zveřejnění výsledků všech krajských kol obsadí 15 dalších míst bez ohledu na to, z jakého kraje pochází.

Dějepisná soutěž studentů gymnázií je největším setkáním středoškolských studentů z ČR. Soutěž se koná od roku 1992, letos proběhne její XXV. ročník. Pedagogové se shodují, že náročnost soutěže je mimořádná a že bez speciální a dlouhodobé přípravy je nemožné uspět.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Tel.: 389 032 160
Mobil: 724 347 949