29. 9. 2016/Noc vědců otevře Jihočeskou univerzitu veřejnosti

Jaká nebezpečí číhají na internetu a sociálních sítích, co na majitele může prozradit mobil nebo tablet, jaké forenzní nástroje používají bezpečnostní a zpravodajské složky státu pro analýzu mobilních telefonů, jak probíhá běžný pracovní den vědce v laboratoři a jaké ochranné pomůcky používá a další zajímavosti se dozvědí návštěvníci při Noci vědců. Ta se uskuteční na Jihočeské univerzitě v pátek 30. září od 17 do 20 hodin v budově C Přírodovědecké fakulty v kampusu na Branišovské ulici.

Tématem letošní Noci vědců je bezpečnost. Ta se bude prolínat celým programem, jehož cílem je ukázat, že toto téma se týká širokého spektra činností a to od práce v laboratořích až po práci s internetem a moderními počítačovými technologiemi.

Během akce si návštěvníci budou moci prohlédnout laboratoře a moderní přístroje a techniku. Zároveň se setkají s vědci z univerzity, kteří je seznámí s danou problematikou a rádi zodpoví případné dotazy. Do dění se budou moci návštěvníci také aktivně zapojit, například si vyzkouší ochranné pomůcky používané v laboratořích, zkusí rozluštit heslo na zkušební webové aplikaci či sestaví portrét - identikit na identifikačním programu Faces.

Program Dne vědců na JU připravila Přírodovědecká fakulta – Ústav aplikované informatiky a Ústav chemie a biochemie. Program je vhodný pro děti i dospělé. Vstup je zdarma.

Noc vědců je populární celoevropský projekt, do kterého se dlouhodobě zapojuje také ČR. V pátek se otevřou brány více než dvaceti českých univerzitních a vědeckých pracovišť po celé republice.

Podrobný program na Jihočeské univerzitě je dostupný na: www.jcu.cz/o-univerzite/udalosti/noc-vedcu-2016.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace JU
Tel.: 389 032 160, 724 347 949
E-mail: dvorakovad@jcu.cz