28. 5. 2016/Ústav romanistiky FF JU otevírá zkušební centrum pro odbornou francouzštinu

Ústav romanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity zahájí od června provoz zkušebního centra pro odbornou francouzštinu. Zájemci zde budou moci složit jazykovou zkoušku a získat mezinárodně uznávaný certifikát DELF Professionnel. Filozofická fakulta JU bude takto zaměřené zkušební centrum provozovat jako druhá v celé ČR a jako první mezi akademickými institucemi. Fakulta centrum povede ve spolupráci s jihočeskou pobočkou Francouzské aliance.

Slavnostní zahájení činnosti centra se koná 31. května 2016 za účasti zástupců Velvyslanectví Francouzské republiky v ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Francouzské aliance v Jižních Čechách a Mezinárodního centra pedagogických studií v Paříži, které jazykové diplomy vydává.

„Spolupráce ústavu romanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity a Francouzské aliance je dlouhodobá srdeční záležitost mnoha členů pracoviště. Společné aktivity nyní rozšiřujeme o takzvané zkušební centrum zaměřené na odbornou francouzštinu. Centrum bude otevřeno všem zájemcům z řad veřejnosti, ale také zaměstnancům firem a institucí, a poskytne možnost složit zkoušku DELF Professionnel. Tento certifikát je mezinárodně uznávaný a svému držiteli rozšiřuje možnosti k profesnímu uplatnění. Dosud bylo možné získat tento diplom pouze na jednom místě v celých Čechách, centrum na Jihočeské univerzitě je tak teprve druhé v pořadí,“ upřesňuje Ivo Petrů z ústavu romanistiky FF JU a dodává: „Otevřením zkušebního centra se nám naskytla jedinečná příležitost představit činnost našeho ústavu široké veřejnosti. Napadlo nás proto udělat Den s francouzštinou, jehož součástí bude již zmíněné slavnostní otevření centra, dále předání takzvaných dvojích diplomů našim studentům, kteří absolvovali studium současně na naší filozofické fakultě a partnerské Jihobretaňské univerzitě, a Fórum zaměstnání s francouzštinou, kde se představí nejen francouzští zaměstnavatelé z kraje, ale i z Prahy a Brna.“

Takzvaný dvojí diplom v bakalářském oboru Francouzský jazyk pro evropský a mezinárodní obchod převezme sedm absolventů Filozofické fakulty JU. Ti v minulém roce úspěšně zakončili společné studium na Filozofické fakultě JU a Jihobretaňské univerzitě v Lorientu ve Francii.

O uplatnění s francouzštinou na pracovním trhu budou hovořit zástupci francouzských (Armor, ASD, Essox, Faurecia, Schneider Electric, Vishay) i dalších firem (Accenture, Adecco, ADP, Sophia nebo IBM). Tyto firmy postupně od 11 hodin představí svoji personální politiku. Zástupci firem budou k dispozici také pro případné dotazy u svých propagačních stánků ve vestibulu rektorátu univerzity. Program potrvá do 15 hodin.

Celý program je určený nejen odborné, ale i široké veřejnosti.

Kontakt:

JUDr. Mgr. Ivo Petrů, Ph.D., ústav romanistiky, Filozofická fakulta JU, tel.: 723 356 689, e-mail: petru@ff.jcu.cz

Mgr. Dagmar Dvořáková, PR manažerka, útvar vnějších vztahů a komunikace JU, tel.: 389 032 160, 724 347 949, e-mail: dvorakovad@jcu.cz