27. 4. 2016/Jihočeská univerzita zná nové prorektory, kteří doplní tým nového rektora doc. Tomáše Machuly

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích má kompletní vedení. Vedle nového rektora Tomáše Machuly ji povedou čtyři prorektoři. Tomáš Machula, který byl do funkce rektora Jihočeské univerzity jmenován počátkem dubna, si do nejužšího vedení vybral tři nové a jednoho staronového prorektora. Noví prorektoři si rozdělí agendu studijních záležitostí, vědy a výzkumu, zahraničních vztahů a agendu rozvoje a vnitřního hodnocení. Nové prorektory představil rektor na zasedání Akademického senátu JU, které se konalo 26. dubna 2016.

„Při výběru prorektorů jsem chtěl zachovat kontinuitu s předešlým vedením Jihočeské univerzity, ve funkci prorektora pro vědu a výzkum tak bude pokračovat profesor Tomáš Polívka. Do vedení jsem dále nominoval tři nové prorektory. Všichni mají zkušenosti s řízením z předchozích funkcí, kdy zastávali pozice proděkanů na svých fakultách," upřesnil rektor JU Tomáš Machula.

Prorektorkou pro zahraniční vztahy bude Radka Závodská, která doposud zastávala funkci proděkanky pro vědu, tvůrčí činnost a zahraniční vztahy na Pedagogické fakultě JU. Proděkanem pro studium bude jmenován Petr Bauman z Teologické fakulty JU, který zde dosud působil jako proděkan pro stejnou oblast. Třetím novým prorektorem je Bohumil Jiroušek, který do vedení univerzity přichází z pozice proděkana pro vědu a výzkum na Filozofické fakultě JU. Ve funkci prorektora se bude věnovat oblasti rozvoje a vnitřního hodnocení. V práci v nejužším vedení pokračuje prorektor pro vědu a výzkum Tomáš Polívka, který stejný post zastával i ve vedení předešlého rektora JU Libora Grubhoffera a také v krátkém funkčním období rektorky Magdaleny Hrabánkové. Tomáš Polívka bude současně statutárním zástupcem rektora.

Prorektoři jsou jmenováni s účinností od 1. května 2016.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace
Tel.: 389 032 160
Mobil: 724 347 949