14. 10. 2016/Ministryně školství Kateřina Valachová navštíví Jihočeskou univerzitu

Ministryně školství Kateřina Valachová navštíví v příštím týdnu Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, kde se setká s rektorem docentem Tomášem Machulou a děkanem Ekonomické fakulty docentem Ladislavem Rolínkem. Na jednání s představiteli vedení univerzity budou diskutovány významné změny vyplývající z novely vysokoškolského zákona, spojené především s novým uspořádáním studijních programů a oborů, které si nově budou řešit samy vysoké školy. V praxi to znamená, že studijní programy již nebude akreditovat centrální akreditační komise v Praze, ale vysoké školy budou mít svůj vnitřní systém akreditace. Na tuto významnou změnu, která s sebou nese i řadu problémů, se nyní všechny vysoké školy intenzivně připravují.

Na jednání s ministryní naváže i přednáška spojená s diskuzí k této problematice, která bude určena především studentům Jihočeské univerzity. Ti tak budou mít možnost osobně se setkat a diskutovat s další významnou osobností. V minulých letech studenti ocenili například návštěvu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka nebo bývalého guvernéra ČNB Miroslava Singera.

KDY:       středa 19. 10. 2016, 10.00 – 11.15 hodin
KDE:       Ekonomická fakulta JU, univerzitní kampus, pavilon učeben F, učebna F3
HOST:    ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na přednášku a následnou diskuzi nejen na téma novely vysokoškolského zákona.

Kontakt:
Ing. Petr Štumpf, Ph.D., PR manažer Ekonomické fakulty JU, tel.: 776 732 662, e-mail: pstumpf@ef.jcu.cz
Mgr. Dagmar Dvořáková, PR manažerka JU, Útvar vnějších vztahů a komunikace, tel.: 389 032 160, 724 347 949, e-mail: dvorakovad@jcu.cz