2. 11. 2016/JU se představuje na největším veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání v ČR

Jihočeská univerzita se účastní největšího českého veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání, který se od úterý 1. listopadu koná v Brně. Na veletrhu Gaudeamus se prezentuje všech osm fakult univerzity. Pro zájemce o studium je to jedinečná možnost, jak mohou přímo získat například informace o studijních oborech, podmínkách přijímacího řízení, stážích v zahraničí nebo uplatnění z oborů.

Jihočeská univerzita se veletrhu Gaudeamus účastní již poněkolikáté. Účast na této a podobných akcích je součástí její dlouhodobé strategie, jak propagovat JU u zájemců o studium.

Že je o stánek JU zájem, potvrzuje Klára Hajšmanová z Přírodovědecké fakulty, která je jedním ze čtyř studentů, kteří poskytují návštěvníkům potřebné informace a jsou k dispozici pro dotazy: „V úterý ráno se veletrh rozjížděl a od té doby k nám na stánek stále někdo přichází. Zájemci se ptají na všechny fakulty, ale asi nejvíce na Pedagogickou fakultu. Velký zájem je také o Zdravotně sociální fakultu, dotazy směřují zejména k oboru Fyzioterapie. Návštěvníky zajímá také studium jazyků, nejen těch tradičních, ale třeba také španělštiny nebo ruštiny. Hodně studentů se také zmiňovalo, že se chystají na den otevřených dveří, který Jihočeská univerzita pořádá v lednu, chtějí si prohlédnout školu.“

Gaudeamus představuje největší akci věnovanou pomaturitnímu a celoživotnímu vzdělávání v České republice. Veletrhu se účastní většina českých vysokých škol a univerzit a také část vyšších odborných škol. Svůj stánek zde mají také některé zahraniční univerzity například z Velké Británie, Nizozemí, Dánska, Francie či Německa. Celkem je zde zastoupeno 240 univerzit, vysokých škol a dalších vzdělávacích institucí.

Veletrh se koná na brněnském výstavišti do pátku 4. listopadu.

---------------------------

JU zájemcům o studium nabízí více než 200 bakalářských, magisterských a doktorských studijních oborů. Vybrané obory je možné studovat také v anglickém a německém jazyce. Zájemci mohou vybírat z ekonomických, humanitních, zdravotnických, zemědělských, teologických, přírodovědných a pedagogických oborů. JU spolupracuje s ústavy na celém světě, studenti a vědečtí pracovníci mohou absolvovat studium a stáže ve více než 50 zemích světa. V rámci několika oborů JU také nabízí studium s tzv. dvojím diplomem, což umožňuje studentovi současně studovat na domovské a hostitelské univerzitě a obdržet titul z obou univerzit, čímž se výrazně zvyšuje atraktivita absolventa na trhu práce. Pro zájemce o studium JU každoročně pořádá Den otevřených dveří, který se tradičně koná v lednu před termínem podání přihlášek ke studiu. Den otevřených dveří pro rok 2017 se na JU koná v pátek 13. ledna.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková