15. 10. 2015/Ministr Pelikán diskutoval na Jihočeské univerzitě se studenty nejen o novém občanském zákoníku

Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity se ve čtvrtek 15. října setkali s ministrem spravedlnosti České republiky Robertem Pelikánem, který na akademické půdě diskutoval s účastníky přednášky o novém občanském zákoníku.

Do přednáškové místnosti Ekonomické fakulty si na debatu s ministrem spravedlnosti našlo cestu více než sto padesát pedagogů a studentů ekonomických oborů, kteří se dozvěděli informace o prvních zkušenostech s aplikací nové právní normy, která významně změnila občansko-právní vztahy a detailněji se zabývá právy občanů.

Z iniciativy ministra Pelikána se připravuje urgentní novela, která by řešila prvotní problémy spojené s aplikací nového občanského zákoníku. K tomuto tématu se rozvinula hlavní část diskuze studentů Ekonomické fakulty s ministrem spravedlnosti.

Dotazy studentů však také směřovaly například na strukturu a fungování státního zastupitelství. Pelikán pak zájemcům prozradil, co vše jeho funkce obnáší a jak vypadá běžný pracovní den ministra spravedlnosti.

„Pro studenty naší fakulty muselo být setkání s ministrem obrovským zážitkem. Studenti reagovali velmi pozitivně možná i proto, že Robert Pelikán je jim přeci jen věkově blíž, než většina ostatních ministrů. Byla to jedna z nejlepších akcí s významnými osobnostmi, kterou jsem na Ekonomické fakultě zažil,“ zhodnotil mimořádnou událost na univerzitě Radim Dušek z Kariérního centra Ekonomické fakulty.

Kontakt:
Ing. Petr Štumpf