13. 11. 2015/O funkci rektora Jihočeské univerzity se pro funkční období 2016 - 2020 utkají dva kandidáti

Volební komise Akademického senátu Jihočeské univerzity zveřejnila dne 13. listopadu 2015 jména kandidátů pro volbu na funkci rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pro období 2016 – 2020.

Navrženými kandidáty jsou:

prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc., Přírodovědecká fakulta JU (současný rektor JU)

prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc., dr. h. c., Zemědělská fakulta JU (současný děkan Zemědělské fakulty JU)

Představení kandidátů se uskuteční  v pondělí 23. listopadu od 14 hodin v aule JU. Volba rektora se bude konat 8. prosince 2015 ve 14 hodin.

Rektora Jihočeské univerzity volí Akademický senát JU, který má 40 členů tvořených zástupci všech osmi fakult univerzity. Každá fakulta je v senátu zastoupena třemi akademickými pracovníky a dvěma studenty.

Volba kandidáta na funkci rektora probíhá tajným hlasováním. Volba může mít nejvýše tři kola. Do druhého a třetího kola postupují dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů (v případě rovnosti počtu hlasů i více kandidátů). Návrh kandidáta na funkci rektora je přijat, jestliže se pro něj vyslovila nadpoloviční většina všech členů senátu.

Oficiální oznámení volební komise Akademického senátu Jihočeské univerzity najdete na: www.jcu.cz/o-univerzite/organizacni-struktura/senate

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Email: dvorakovad@jcu.cz