Mezinárodní konferenci rostlinných biologů doprovazí kreslené vtipy českobudějovického výtvarníka Kerlese

V neděli 25. srpna 2019 odstartovala v Českých Budějovicích největší tuzemská konference biologů experimentujících s rostlinami. Mezinárodní setkání s názvem „Plant Biology CS 2019“ pořádají biologové z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity a z Biologického centra Akademie věd ČR ve vědeckém kampusu v Branišovské ulici, potrvá 6 dní a zúčastní se jej téměř 300 vědců a studentů z celého světa. Odborníci se věnují tématům, jako jsou např. genetické manipulace, přizpůsobení rostlin globální změně, genomika zemědělských plodin či rostlinné biotechnologie. Celou konferenci doprovází vzpomínka na Jaroslava Kerlese, významného jihočeského výtvarníka a karikaturistu, jehož vtipy a ilustrace jsou s přírodou často spjaty.

Detail

Sedmačtyřicet cizinců se na Filozofické fakultě učí češtinu v rámci Letní školy slovanských studií

V pondělí 19. srpna 2019 byl na Filozofické fakultě JU zahájen už 28. ročník Letní školy slovanských studií (LŠSS). V letošním roce na ni dorazilo téměř padesát cizinců z 12 zemí, kteří se chtějí naučit nebo si vylepšit češtinu. Kurzu se účastní úplní začátečníci, ale i zdatnější uživatelé češtiny. Jsou mezi nimi studenti i zájemci z řad široké veřejnosti.

Monika Bürgerová přivezla zlato z akademického Mistrovství Evropy

Dvacetiletá karatistka z Přírodovědecké fakulty naší univerzity ovládla svou kategorii a přivezla si domu zlato z dalekého Záhřebu.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích získala prestižní ocenění HR AWARD

Certifikát HR AWARD (celým názvem „HR Excellence in Research Award“) uděluje Evropská komise pouze těm výzkumným organizacím, které se cíleně snaží podporovat a vytvářet mezinárodní a transparentní pracovní prostředí. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) HR AWARD získala 22. 7. 2019.

Příměstský tábor ZSF JU proměnil školáky ve zdravotníky na misi

Jedenadvacet dětí ve věku sedm až čtrnáct let absolvovalo v minulém týdnu příměstský tábor Dětské univerzity (DUJU) na téma "Zdravotník na misi".

Detail

Nové studijní programy - nové šance na přijetí ke studiu a to ještě letos!

Rádi bychom vám oznámili, že některé naše fakulty otevírají nová kola přijímacích řízení do akademického roku 2019/2020. Na výběr jsou převážně čerstvě akreditované studijní programy.

Detail

Zdravotně sociální fakulta JU otevře nový studijní program pro vzdělávání dětských sester

Pro zájemce o práci na dětském oddělení nemocnic či v ordinacích pediatrů otevře Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích od října nový studijní program Pediatrické ošetřovatelství. Právě teď vyhlásila zkrácené přijímací řízení, takže uchazeči se mohou hlásit do 10. srpna a přijímací zkoušky budou skládat 26. srpna. Fakulta tím reaguje na nedávné legislativní změny ve vzdělávání dětských sester a také na obrovskou poptávku po dětských sestrách. Proto tento program nabízí jak v prezenční, tak v kombinované formě, to znamená s možností dálkového studia.

Významné ocenění projektu realizovaného na katedře germanistiky PF JU

Zástupci katedry germanistiky Pedagogické fakulty JU společně s kolegy z Univerzity Pasov převzali v pondělí 24. 6. 2019 Evropskou jazykovou cenu Label 2019 za projekt „Interkulturní a jazyková heterogenita v bavorsko-českém příhraničí“.

Detail

Změny v organizaci volitelné tělesné výchovy

Od zimního semestru Akademického roku 2019/2020 dochází ke změně organizace volitelné tělesné výchovy na Jihočeské univerzitě. Kolegium rektora rozhodlo, že každý student v bakalářském studijním programu může libovolně během svého tříletého studia absolvovat pouze dva předměty volitelné tělesné výchovy či kurzovní výuky (jeden v ZS a jeden v LS).

• placeholder
    TAČR - Program DELTA 2

Příležitost pro financování mezinárodních VaV projektů: příjem návrhů od 26. června 2019.