Novinky

 • Mezinárodní týden na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích
  Mezinárodní týden na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích

  Na Jihočeské univerzitě začal tento týden již sedmý ročník tzv. International Staff Week, tedy týdenní školení pro zaměstnance oddělení mezinárodních vztahů zahraničních univerzit, který na JU probíhá od 25. 11. 2019 do 29. 11. 2019. Jihočeská univerzita hostí skupinu osmnácti zahraničních kolegů a kolegyň ze současných i budoucích zahraničních partnerských univerzit z různých zemí světa, konkrétně z Estonska, Polska, Ruska, Finska, Španělska, Turecka, Maďarska, Litvy, Lotyšska a Německa.

  Detail

 • Rektor Jihočeské univerzity jmenoval nové docenty
  Rektor Jihočeské univerzity jmenoval nové docenty

  Na zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity dne 20. 11. 2019 předal rektor univerzity doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., diplomy nově jmenovaným docentům.

  Detail

 • Expedice v Senegalu
  Expedice v Senegalu

  V těchto dnech odlétá skupina vědeckých pracovníků do afrického Senegalu.

  Detail

 • Moderní archeologie a dějiny
  Moderní archeologie a dějiny

  Přihlášky do kurzu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků je možné podávat do 24. 1. 2020.

  Detail

 • Tanec, malajská kultura a vernisáž fotografií na JU
  Tanec, malajská kultura a vernisáž fotografií na JU

  Ve foyer rektorátu Jihočeské univerzity se konala vernisáž fotografií z Malajsie. Výstava byla doprovázena ochutnávkou malajských čajů a představením tradičních malajských tanců. Událost byla uspořádána studenty univerzity MMU (Multimedia university) a jejich doprovodem v rámci motivačního pobytu na Jihočeské univerzitě, který představením své země a kultury dne 7. 11. 2019 zakončili.

  Detail

 • Rektorské volno 26. listopadu
  Rektorské volno 26. listopadu

  Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vyhlašuje v souvislosti se shromážděním akademické obce a představením kandidáta na rektora JU na úterý 26. listopadu 2019 od 13.00 hodin pro studenty bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů rektorské volno.

  Detail

 • Rektor Jihočeské univerzity a zástupci vedení JU v Arménii
  Rektor Jihočeské univerzity a zástupci vedení JU v Arménii

  Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D. a paní prorektorka pro zahraniční vztahy doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. byli v pondělí 4. 11. 2019 přijati rektorem Arménské státní pedagogické univerzity (ASPU) panem prof. Dr. Rubenem Mirzakhanyanem a dne 6.11.2019 rektoři podepsali Memorandum of Understanding.

  Detail

 • Vysoké ocenění absolventa naší univerzity
  Vysoké ocenění absolventa naší univerzity

  Prezident České republiky Miloš Zeman ocenil v pondělí 28. října na slavnostním večeru při příležitosti 101. výročí vzniku Československa ve Vladislavském sále Pražského hradu předáním státních vyznamenání 42 osobností z oblasti kultury, vědy a veřejného života, válečné veterány, bojovníky za svobodu a jiné hrdiny.

  Detail

 • Týden vzdělávání odstartoval debatou o ochraně Šumavy.
  Týden vzdělávání odstartoval debatou o ochraně Šumavy.

  V pondělí 21. 10. 2019 byla zahájena celorepubliková akce Týden vzdělávání dospělých, organizována ve spolupráci Jihočeské univerzity a Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů. Všechny přednášky prvního dne pojilo aktuální a velmi diskutované téma rezonující ve společnosti: Je Šumava v ohrožení?

  Detail

 • Francouzština není jen krásná, ale i užitečná!
  Francouzština není jen krásná, ale i užitečná!

  Ve středu 16. října byly prostory Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu v Českých Budějovicích vyhrazeny francouzskému jazyku. Na „rande“ s francouzštinou přišlo na 60 středoškoláků z celého Jihočeského kraje a ve veřejné části pak další zájemci o francouzský jazyk a kulturu z řad široké veřejnosti.

  Detail