ZSF JU pořádá na Rožmberku netradiční zápisy

Studenti, kteří nastupují do prvních ročníků na Zdravotně sociální fakultě, se v tomto a příštím týdnu střídají na třídenním soustředění v Rožmberku nad Vltavou. Hlavní výhodou této netradiční formy zápisu je, že se v příjemném prostředí školicího střediska poblíž hradu neformálně seznámí se spolužáky i vyučujícími a také s tím, co je ve škole čeká.

Poprvé fakulta tyto zápisy uspořádala loni a velmi se to osvědčilo. Už vzhledem k charakteru profesí, na které studenty připravuje, protože ty jsou založené na týmové práci. „Ve zdravotnictví i v sociálních službách je nutné spolehnout se jeden na druhého. Soudržnost je základem, je třeba si umět rozdělit úkoly – a toto je první šance, jak si zvyknout na kolektiv, vzájemně se poznat a vytvořit partu, která bude dál spolupracovat,“ vysvětlila proděkanka pro studijní a sociální záležitosti ZSF Mgr. Ivana Chloubová.

Součástí pobytu je jak vlastní administrativní zápis ke studiu, tak seznámení s prostředím školy. Například se studijními záležitostmi, s podmínkami výuky cizích jazyků na ZSF, s informacemi o běžném životě na fakultě a jejích mimoškolních aktivitách apod.  Je praktické, že se budoucí studenti dozvědí základní informace všichni najednou a s potřebným předstihem získají první povědomí o tom, co je čeká a s kým se budou na fakultě setkávat.

Každý z turnusů navštěvuje děkanka ZSF prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., která prvákům poděkuje, že si vybrali právě tuto školu. „Přeji vám, abyste zvládli úspěšně studovat a přitom si užít vše, co patří ke studentskému životu,“ řekla při setkání ve čtvrtek odpoledne.  Zrovna v té době byli v Rožmberku studenti oborů Porodní asistentka a Všeobecná sestra, který budou studovat také dva kluci. Mezi nimi Tomáš Knap z Volar, který si už odmalička přeje pracovat ve zdravotnictví a rodina ho v tom podporuje, ač nikdo z nich v tomto oboru nepracuje. „Baví mě dělat s lidmi,“ vysvětlil student.

Prof. Tóthová vyslovila také přání, aby se prváci aktivně zapojili do života fakulty a dávali i podněty k jeho vylepšení. Například prostřednictvím studentské oborové rady, která se s děkankou pravidelně schází.

Alena Binterová

Zdravotně sociální fakulta JU