Zemědělská fakulta na mezinárodním setkání skupiny ENOAT

Ve dnech 28.8. až 1.9.2013 se konal na Zemědělské univerzitě v bulharském Plovdivu pravidelný výroční workshop skupiny ENOAT (European Network of Organic Agriculture Teachers). Čtyřdenního setkání se zúčastnilo 20 účastníků z dvanácti evropských zemí. Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zastupoval prof. Ing. Jan Moudrý CSc. Vedle prezentace a hodnocení aktuální situace ve výuce Agroekologie a Ekologického zemědělství v jednotlivých zemích se  účastníci vzájemně seznamovali se svými výzkumnými i vzdělávacími projekty v rámci programů „Horizont 2020, CORE Organic, Erasmus for All, Leonardo da Vinci“ aj. a diskutovali možnosti vzájemné spolupráce při nich. Didaktický seminář měl tenokrát název: "Interaktivní skupinová  praktická výuka v terénu,  rozbor praktických  případů, příklady z Norska, Francie, USA". Vzhledem k připravované výuce agroekologicky zaměřeného modulu v angličtině byl velmi přínosný  seminář "Jak překonat jazykové bariéry ve vyučování". Tradiční exkurze do ekologicky hospodařících podniků měla ryze bulharskou náplň: „Pěstování a zpracování léčivých rostlin a Produkce růžového oleje“. Místem příštího setkání bude BOKU Vídeň v září 2014.

prof. Ing. Jan Moudrý, CSc.

Zemědělská fakulta JU v Č. Budějovicích