Zdravotně sociální fakulta JU slaví 25 let trvání

Čtvrtstoletí své existence si Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity připomene slavnostním shromážděním, které se koná v úterý 25. října od 10 hodin v přednáškovém sále E ve 2. patře budovy Vltava.

V úvodu promluví děkanka ZSF JU prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., následovat budou pozdravy hostů a představení almanachu vydaného k 25. výročí fakulty. Poté převezme ocenění 25 osobností spjatých s fakultou. Pak přijdou na řadu dvě přednášky: prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc., promluví na téma „Úloha a poslání univerzity v moderní společnosti“ a prof. PhDr. Jiří Mareš, CSc., se bude zabývat tématem „Vztahy mezi zdravotními a sociálními aspekty poskytované péče“. Následovat bude křest knihy „Zlatá stezka“ vzniklé v rámci Univerzity třetího věku a celou slavnost uzavře vystoupení pěveckého sboru ZSF JU. „Pětadvacáté výročí vzniku fakulty by mělo být příležitostí nejen k prezentaci  dosažených úspěchů, ale především k připomenutí si ideálů, na nichž fakulta stojí a které ji udržují – ideálů svobody, humanity a lidské sounáležitosti,“ uvedl proděkan pro akademické záležitosti ZSF JU Mgr. Ondřej Doskočil, Th.D., který bude akci moderovat.