Z mezifakultního souboje zemědělských fakult

Ve dnech 14.-15. září se již potřetí setkali setkali zástupci zemědělských fakult z Čech a Slovenska - z SPU v Nitře, z Mendelovy univerzity Brna a ze Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Tentokrát setkání pořádala naše Zemědělská fakulta JU.

Studenti a zaměstnanci jednotlivých fakult se vzájemně utkali ve sportovních a  zábavných soutěžích. Dopoledne byly sportovními disciplínami volejbal, nohejbal a fotbal, odpoledne sportovní klání doplnily zábavné soutěže - házení pivním sudem do dálky, dojení umělého kravského vemene a balónková štafeta. Protože po všech těchto disciplínách nebylo rozhodnuto (brněnská MENDELU a naše fakulta se dělily o 1. a 2. místo), muselo se o vítězi rozhodnout další soubojem, a to pitím piva (našeho fakultního Čtyráku) načas. Bohužel, v této disciplíně zůstali naši reprezentanti o 1 "hlt" piva pozadu. Soutěžení bylo ukončeno společným posezením ve společenských prostorách minipivovaru.

Samozřejmě, že při těchto neformálních mezifakultních setkáních nejde o vítězství za každou cenu. Jde především o zábavu, vzájemné poznávání a sblížení jednotlivých fakult. Je škoda, že největší zástupce českých zemědělských fakult, Česká zemědělská univerzita v Praze, se nezúčastnila.