Velvyslanec Francie v České republice navštívil Jihočeskou univerzitu

V pátek 28. 5. 2021 poctila Jihočeskou univerzitu svou návštěvou delegace Francouzského velvyslanectví v čele s Jeho Excelencí Alexis Dutertre, velvyslancem Francie v České republice.

V dopoledních hodinách delegaci přivítal rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr. Po prezentaci univerzity a její spolupráce s Francií pak společně s velvyslancem hovořili o přípravách na rok 2022, kdy Francie i Česká republika budou předsedat Radě EU (Francie v první a ČR v druhé polovině roku).

Jeho Excelence Alexis Dutertre následně hovořil o podpoře českých univerzit a jejich zapojení do aliance evropských univerzit. Diskutována byla také propagace studia ve Francii směrem k českým studentům, kdy velvyslanec připomněl možnost studia i v angličtině, tedy bez nutnosti znalosti francouzského jazyka.

Na závěr setkání se pan velvyslanec podepsal do pamětní knihy a společně s rektorem si vzájemně předali dárky.

Delegace poté zamířila na schůzku se zástupci vedení Filozofické fakulty Jihočeské univerzity.

--------------------------------------------------------------

Účastníci – Francouzské velvyslanectví:

• J.E. pan Alexis Dutertre – Velvyslanec Francie v České republice
  • Pan Luc Lévy - Rada pro kulturu a ředitel Francouzského institutu v Praze
  • Paní Véronique Debord-Lazaro - Atašé pro vědu a vysoké školy
  • Paní Denisa Pánková Schránilová - Atašé pro decentralizovanou spolupráci
  • Paní Zuzana Zachová – Tlumočnice

Účastníci – Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích:

• Prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr. - Rektor
  • doc. Ing. Luděk Berec, Dr. - Prorektor pro vědu a výzkum
  • doc. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D. – Děkan Filozofické fakulty
  • doc. Ing. Kamil Picha, Ph.D., MBA – Proděkan pro zahraniční vztahy Ekonomické fakulty