Úspěšné vystoupení na Zlaté pivní pečeti 2019

Výzkumný a výukový minipivovar se úspěšně prezentoval na 29. ročníku mezinárodního pivního festivalu Zlatá pivní pečeť, který proběhl od 11. do 16. února 2019 na Výstavišti v Českých Budějovicích.

Do soutěže, které se zúčastnilo přes 200 pivovarů a minipivovarů z 12 zemí ze 3 kontinentů (Evropy, Asie, Austrálie) s více než 1.200 vzorky piv, přihlásili do 3 kategorií celkem 6 vzorků. Nejlépe se umístila piva v kategorii „Lehká piva“, kde ČTYRÁK 7° tmavý se umístil na 3. místě a ČTYRÁK 7° světlý obsadil 4. místo.

Polotmavá piva – ČTYRÁK 12° granát a ČTYRÁK 12° jantar se probojovala do 2. kola a ochucená piva ČTYRÁK IPA ginger i ČTYRÁK zázvorový postoupily do 2. kola, které ČTYRÁK zázvorový dokonce vyhrál. Za úspěšnou prezentací stojí zejména práce pana sládka Libora Smutka a také studenta Zemědělské fakulty Vlastimila Nohejla. Děkujeme. Za kolektiv Výzkumného a výukového minipivovaru Ing. Pavel Smetana, Ph.D.