Studenti Katedry výtvarné výchovy reprezentovali na mezinárodní soutěži sklářské tvorby

Letošní, 7. ročník mezinárodní soutěže studentské sklářské tvorby, proběhl ve dnech 21.- 23. 3. 2014 ve Spa Resort Sanssouci v Karlových Varech. Soutěžilo 53 studentů sklářských obor ze 14 středních, vyšších odborných a vysokých škol z České republiky, Slovenska a Polska.

Studenti Katedry výtvarné výchovy přivezli PF JU do Karlových Varů ukázku realizací volitelného předmětu Sklářská tvorba. Eva Lišková a Andrea Špindlerová vytvořily konvolut napevno foukaných objektů inspirovaných mořskými mušlemi a medúzami. Lenka Lešňovská se představila napevno foukanou vázou, kde využila princip hutních nálepů a letošní diplomant Petr Jánský byl zastoupen tavenou a broušenou plastikou Zub času.

Studenti si sice ceny ze soutěže neodváží, ale vzhledem k tomu, že jejich práce, které jsou výsledkem jednosemestrální výuky, byly porovnávány s pracemi specializovaných sklářských ateliérů vysokých výtvarných škol, fakt, že se dostaly do užšího výběru komise, můžeme hodnotit jako příjemný úspěch.

Všechny soutěžní práce našich studentů zůstávají vystaveny pro veřejnost v lázeňském areálu Sanssouci v Karlových Varech. Informace o letošním ročníku soutěže i ročnících předešlých, včetně fotografické dokumentace můžete najít na: http://2014.junior-glass-match.cz/

V rámci letošního ročníku také probíhá soutěž o cenu veřejnosti, které se svým hlasem můžete zúčastnit na facebookových stránkách:

V. Vejsová, ak. mal., KVV PF JU

Kompletní zprávu si můžete přečíst zde.