Studenti Jihočeské univerzity slavili sportovní úspěchy

Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve čtvrtek 2. května 2019 ocenil studenty, kteří reprezentovali Jihočeskou univerzitu na akademických mistrovstvích ČR.

Ve velké zasedací místnosti rektorátu Jihočeské univerzity přivítal dnes rektor doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., studenty, kteří reprezentovali Jihočeskou univerzitu na akademických mistrovstvích ČR. Poděkoval jim za skvělé sportovní výkony a ocenil jejich nemalé úspěchy. Hned v šesti sportovních disciplínách se totiž umístili na medailových pozicích.

Jednotlivé sportovce představil panu rektorovi  PhDr. Radek Vobr, Ph.D., z Katedry tělesné výchovy a sportu Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, který vyzdvihl především úspěch ledních hokejistů. „Hokejisté Jihočeské univerzity se po letech umístili na skvělém druhém místě, což považuji za obrovský úspěch a skvělou motivaci do dalších let,“ podtrhl Radek Vobr úspěch hokejového týmu. Speciální poděkování pak dostala snowboardistka Monika Stejskalová, která se nově pyšní titulem Akademická mistryně ČR.

Rektor Jihočeské univerzity poděkoval nejen všem studentům za příkladnou reprezentaci, ale také zástupcům Katedry tělesné výchovy a sportu PF JU za jejich práci a profesionální přístup ke svým svěřencům. „Přesto, že Jihočeská univerzita nemá speciální fakultu sportu, výsledky sportovců, kteří mnohdy nejsou ani studenti Pedagogické fakulty a sport je opravdu pouze jejich koníčkem, jsou naprosto srovnatelné s výkony reprezentantů ostatních univerzit,“ poznamenal rektor Tomáš Machula.

Na závěr setkání nechybělo ani krátké poděkování z úst zástupce všech oceněných studentů za nemalou podporu ze strany vedení Jihočeské univerzity, a to nejen při závodech, ale především v průběhu celého roku při trénincích a přípravě na mistrovství.

Výsledky studentů JU na Akademických mistrovstvích ČR v průběhu roku 2019:

Lední hokej

1. místo FTVS UK Praha

2. místo JU České Budějovice

3. místo UP Olomouc

Snowboarding (PSL)

1. místo Stejskalová Monika (JU České Budějovice)

2. místo Drietomská Apolena (OSU Ostrava)

3. místo Hlávková Petra (JU České Budějovice)

Snowboarding (SBX)

1. místo Machalová Tereza (UP Olomouc)

2. místo Jaworská Petra (VUT Brno)