Skvělé umístění JU v rámci ABC Challenge!

Jihočeská Univerzita se v červnu 2021 zúčastnila mezinárodní výzvy Academic Bicycle Challenge a umístila se na předních příčkách!

ABC je cyklistickou soutěží pro univerzity z celého světa, která pomáhá nejen ke zvýšení prestiže a povědomí o jednotlivých zapojených univerzitách, ale především propaguje zdravý životní styl a podporuje ochranu životního prostředí.

Z dosud přihlášených 28 univerzit svůj souboj již ukončilo 17 z nich, JU se umístila na třetím místě a najezdila takový počet kilometrů, který by stačil na objetí zeměkoule po rovníku – celkem neuvěřitelných 41 281 km. Svým umístěním na předních příčkách v rámci ABC Challenge JU ukázala, že je prvoligovou instuticí nejen v oblastech vzdělávání, vědy a výzkumu, ale také v odhodlání, sportovních výkonech a týmové spolupráci.

Nejlepší jezdci, fakulta a tým budou brzy vyhlášeni a oceněni krásnou trofejí.

Děkujeme všem fakultám, jednotlivým jezdcům, studentům a kolegům z Jihočeské univerzity za fantastickou účast a nasazení!