Expedice do Mramorové soutěsky

Krátký dokumentární film, který byl vyprodukován v rámci projektu aplikovaného výzkumu TAČR (Vytvoření modelu "gulagu" ve virtuální a rozšířené realitě jako nástroje pro zvyšování efektivity výuky dějin 20. století, 4/2020–3/2023).

Vernisáž výstavy Sociální zemědělství: Příležitost pro zemědělce

V pondělí 31. 5. 2021 proběhla na střeše Národního zemědělského muzea v Praze vernisáž výstavy Sociální zemědělství: Příležitost pro zemědělce. Výstava zaměřená na sociální zemědělství v České republice se skládá z jedenadvaceti panelů, věnovaných aktérům sociálního zemědělství z řad praxe, výzkumu a vzdělávání, i státních struktur.

• Nový předmět Ekonomické fakulty - Virtuální realita 1
    Velvyslanec Francie v České republice navštívil Jihočeskou univerzitu

V pátek 28. 5. 2021 poctila Jihočeskou univerzitu svou návštěvou delegace Francouzského velvyslanectví v čele s Jeho Excelencí Alexis Dutertre, velvyslancem Francie v České republice.

Invest Day 2021 zná své vítěze

V pátek 21. 5. 2021 byly vyhlášeny výsledky meziuniverzitní soutěže podnikavých studentů a absolventů vybraných vysokých škol - Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Západočeské univerzity v Plzni.

Jihočeská univerzita vyhlásila ceny JU Innovation

Ve čtvrtek 13. května 2021 od 14 hodin se uskutečnilo ve velké zasedací místnosti rektorátu Jihočeské univerzity první slavnostní předání cen JU Innovation. Za účasti vedení Jihočeské univerzity byly oceněny nejlepší inovativní výsledky vědeckých a výzkumných projektů univerzity, a to napříč všemi obory.

• Informace k omezení provozu na JU od 24. 5. 2021
    Jihočeští akademici založili první školu doktorských studií

V České republice vznikla první, formálně ustavená Škola doktorských studií v přírodních vědách. V návaznosti na svou dlouholetou úzkou spolupráci ji založily Biologické centrum Akademie věd ČR a Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (JU). Hlavním smyslem je nabízet špičkové vzdělávání doktorských studentů a zapojení do širokého spektra výzkumných projektů, které studentům přinese ideální podmínky pro start jejich vědecké kariéry. Zároveň obě instituce zformalizovaly ekonomické a organizační záležitosti, např. sdílení drahých přístrojů.

Jihočeská univerzita podporuje jízdu na kole – ABC Challenge 2021!

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se v červnu 2021 zapojí do mezinárodní cyklistické výzvy ABC Challenge 2021, která klade důraz na zdravý životní styl, pohyb a ochranu životního prostředí.

Pedagogická fakulta JU připravuje Sommerkolleg 2021

Katedra germanistiky Pedagogické fakulty JU a Institut slavistiky Univerzity Vídeň se stanou ve dnech 11. 7. – 31. 7. 2021 hlavními aktéry v již tradiční prázdninové akci Sommerkolleg, a to za finanční podpory programu AKTION Česká republika – Rakousko.