Rektor Jihočeské univerzity předal jmenovací dekrety novým profesorům

V úterý 30. března 2021 předal prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, jmenovací dekrety novým profesorům, kteří působí na Jihočeské univerzitě.

Z rukou rektora převzali jmenovací dekrety prof. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., který byl jmenován profesorem pro obor Filozofie na návrh Vědecké rady Ostravské univerzity, a prof. PhDr. Jan Radimský, Ph.D., který byl jmenován profesorem pro obor Obecná a diachronní lingvistika na návrh Vědecké rady Masarykovy univerzity.

Oba profesory jmenoval prezident republiky Miloš Zeman 15. prosince 2020. Slavnostní akademický obřad v budově pražského Karolina, při kterém profesoři měli převzít jmenovací dekrety od ministra školství, mládeže a tělovýchovy, se bohužel nemohl uskutečnit z důvodu pandemie koronaviru.