Přednáška o počítačové bezpečnosti pro zaměstnance JU

Ve středu 22. ledna v 10 hodin se v aule Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (Studentská ul., naproti koleji K4) uskuteční přednáška "Jak na počítačovou bezpečnost aneb Co by měl uživatel PC vědět".

Vedení univerzity tuto přednášku doporučuje všem zaměstnancům JU, kteří pracují na počítači a necítí se být odborníky v oblasti ICT. Jde o ojedinělou možnost dozvědět se během jedné hodiny řadu základních praktických informací od odborníků na bezpečnost ICT.

Navíc se účastníci mohou zeptat na vše, co je v této oblasti zajímá, na řešení běžných problémů z praxe i právního rázu, které mohou vést k bezpečnostním incidentům s negativními dopady a jejich objasnění jim pomůže se jich vyvarovat.

Prosíme registrujte se předem zde, nejpozději do úterý 21.1.2014. Pokud se nezaregistrujete, může se stát, že nebudou volná místa k sezení.

Přednáška by měla trvat přibližně hodinu a bude zahrnovat tato témata:

•  Jak zabezpečit pracovní stanici?
•  Jak poznám, že je můj počítač napaden?
•  Jak zálohovat svoje data? Co mám vlastně zálohovat? Proč zálohovat?
•  Jak poznám, že komunikuji bezpečnou cestou (SSL, certifikát, hesla)?
•  Co jsou citlivá data, jak s nimi zacházet, aby nedošlo k jejich zneužití
(šifrování).
• Jak ochráním svou identitu?
• Co je to SW licence a jaký SW mohu legálně použít?
(vysvětlení pojmů “komerční SW”, “svobodný SW”, Open Source, Free SW,