Naši pedagogičtí hrdinové v době koronavirové

Na výzvu Pedagogické fakulty JU k dobrovolnické pomoci se přihlásilo sto padesát studentů a studentek, kteří již pomáhají s doučováním a hlídáním dětí. S prvními ohlasy bychom se s vámi rádi chtěli podělit. Zároveň děkujeme všem, kteří pomáhají!

„Včera proběhlo první doučování a myslím, že paráda, tak určitě bude syn pokračovat. Ráda bych takto poděkovala slečně Haně, která velmi ochotně doučuje přes Skype mého syna matematiku. Díky za její volný čas, ochotu a trpělivost, a to vše bez nároku na odměnu!“
Doučování (žák 2. ročníku střední školy), studentka Učitelství pro 2. stupeň (ČJ-M) Hana Uhlířová

„Pracuji jako zdravotní sestra, moc děkuji za pomoc. Dcera se už ptá, kdy zase bude mít slečna učitelka čas, zaujalo ji to. Volají si přes messenger, koukají tak na sebe, je to efektivní a dcera je nadšená a motivuje jí to víc do učení, pracuje mnohem lépe. Slečna je velice ochotná. Opravdu moc děkuji.“
Doučování (žákyně 3. třídy ZŠ), studentka Učitelství pro 1. stupeň ZŠ Petra Dokulilová

„Studentka Katka je moc milá a děti si ji rychle oblíbily.“
Hlídání dětí (8 a 5 let), studentka Učitelství pro MŠ Kateřina Svobodová

„Jsme moc nadšení a syn Matěj si slečnu Veroniku moc pochvaluje. Už jsem váš projekt také doporučila kamarádce, která již využila vaši nabídku na doučování. Ještě jednou moc děkuji za takovou pomoc!“
Doučování (žák 8. třídy ZŠ), studentka Učitelství pro 2. stupeň ZŠ (ČJ-OV) Veronika Kupcová

„Se slečnou Miklíkovou jsem se spojila a syn již na doučování byl. Vše proběhlo bez problémů, dle dohody. Ještě jednou moc děkuji za kontakt a za možnost doučování. Jelikož mám ještě jednoho syna na střední škole a musím mu taky pomáhat, tak je to pro mě veliká pomoc!“
Doučování (žák 4. třídy ZŠ), studentka Učitelství pro 1. stupeň ZŠ Lucie Miklíková