MZV bude blíže spolupracovat s Jihočeskou univerzitou

Státní tajemník MZV Miloslav Stašek podepsal dne 13. ledna 2020 společně s rektorem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Tomášem Machulou memorandum o spolupráci mezi oběma institucemi. Obě strany hodlají rozvíjet spolupráci v oblastech mezinárodních vztahů, podpory výuky a výzkumu. Rovněž se zaměří na prohlubování profesionálních znalostí a dovedností studentů Jihočeské univerzity.

V diskuzi s rektorem a dalšími členy delegace z Jihočeské univerzity zmínil státní tajemník Stašek zájem MZV na zapojení studentů a absolventů Jihočeské univerzity do přípravy předsednictví ČR v Radě EU v roce 2022 a možnou participaci zaměstnanců této univerzity na projektech rozvojové spolupráce ČR, zejména pak s prioritními zeměmi. Ocenil rovněž, že přetrvává velký zájem na realizaci studentských stáží jak na zastupitelských úřadech, tak v ústředí MZV.

Zdroj: MZV
(https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_01_14_mzv_bude_blize_spolupracovat.html)