Mezinárodní studentský klub zve na přednášku o Papui

Mezinárodní studentský klub Vás zve na první cestovatelskou přednášku v rámci nového pravidelného cyklu "Studentské putování". Posluchači se seznámí s divokou přírodu a obyveteli Papui Nové Guinei.

Život na Papui plyne úplně jinak, než jsme zvyklí z Evropy.  Tato země je známá především tím, že ještě dnes tu můžete potkat kmeny praktikující kanibalismus. Země je to stále tajemná a divoká, plná různých kultur a také jazyků, těch je zde více jak 800.

O této úžasné zemi, o její kráse ale i strastech, které vás zde mohou potkat,  bude vyprávět doktorandka PřF JU Kateřina Tvardíková. Kateřina strávila na Papui mnoho měsíců výzkumem v tropickém deštném lese, žila společně s domorodci v jejich vesnicích a naučila se i místní jazyky tok pisin a čimbu.

Přijďte si poslechnout neopakovatelnou přednášku v úterý 8.10.2013 od 18h v prostorách Akademické knihovny JU (klub v přízemí). Vstup je volný. Na konci přednášky bude jeden pozorný posluchač odměněn knihou.

Cyklus se koná za podpory Jihočeské Univerzity a Akademické knihovny JU.